Forum Forum O Maluch Sim 2 Strona Główna
Forum Forum O Maluch Sim 2 Strona Główna Rejestracja FAQ Szukaj

Forum Forum O Maluch Sim 2 Strona Główna » Tuty » tworzywa sztuczne
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
 
PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 23:26 Odpowiedz z cytatem
jacko
troszkę obeznany
Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 20
hyba za bardzo idealizujesz tą „S” z lat 1980-81. To, o czym piszesz dotyczyło być może części elit solidarnościowych, „Tygodnika Solidarność” pod redakcją Mazowieckiego, ale już wcale nie regionów, gdzie nurt katoendecki był bardzo silny – w końcu to nie krasnoludki wytupały J.J. Lipskiego na I zjeździe „S” w Oliwii, Marian Jurczyk naprawdę wygłosił to swoje przemówienie w Trzebiatowie, zresztą potem też mu się zdarzały antysemickie teksty, również gdy był prezydentem Szczecina. Tuż po sierpniu 80 bardzo chcieliśmy wierzyć, że podział jest prosty – my, piękni, mądrzy i uczciwi i oni, czyli komuna. Po 1989 roku okazało się, że to wcale nie jest takie czarno białe i niektórzy nasi z „S” mają chęć zafundować nam taki totalitaryzm, przy którym schyłkowa komuna to była bułka z masłem. Trzeba zresztą uczciwie przyznać, że w niektórych sferach to im się udało. I dlatego wcale nie jestem dumny, że należałem do „S”
muratorze Polityka pisze o kościele, Tygodnik Powszechny czy Niedziela robią religijną propagandę. Stamtąd niczego dowiedzieć się nie można. Co ma tutaj rozdmuchane przez faszyzującą prawicę „dorżnięcie watachy” wspólnego z ludobójstwem na Wołyniu? Czy wam się tam już wszystko miesza?
A Polacy http://plasikowe.esy.es wyspie” bo sami podjęli decyzję, że olbrzymie środki skierują na budowę ponad 18 000 kościółków i ewangelizację kraju zamiast na jego rozwój, nie dziwne więc, że gospodarka upada a ludzie żyją coraz biedniej. Zawsze tak było, kiedy górę brala dewocja. Pamiętasz z lekcji muratorze? Raz nawet katolicy to państwo całkowicie zlikwidowali. Katolicki król jako jedyny w historii świata podpisał papiery likwidujące jego królestwo
Otóż, *kreacyjna księgowość*, to w tym przypadku prawdę mówiąc, szachrajska, oszukańcza, księgowość, bo polega na przesuwaniu, tych samych środków, finansowych, często wirtualnych i faktycznie, nieistniejących, z konta, na konto, z budżetu do, specjalnie, utworzonej spółki, ze spółki do innej spółki, czy agencji itd. dla uniknięcia jakichś, podatków, opłat czy zaliczenia, do jakiegoś budżetu, czy kwot, limitów itd., dla stworzenia, wirtualnego http://r111.manifo.com/, przedstawienia, wyobrażenia, że wszystkie te podmioty, są wydolne finansowo, przy wykorzystaniu do tych machinacji jednych i tych samnych środków, często, też wirtualnych.

To bardzo, niebezpieczne, praktyki, to praktyki, niebezpieczne dla, naszego państwa, to praktyki niebezpieczne, dla nas, dla wszystkich Polaków.

Można, w ten sposób, oszwabić, Polaków, inwestorów a nawet, komisarzy UE. Ale to działanie, niebezpieczne i na krótką metę.

Albowiem, Gdy finansami, naszego państwa, zarządza Pan Jan Vinvent Rostowski, mamy nie tylko *kreatywną, księgowość*, finansów naszego, państwa, ale i *kreatywny* bilans, *kreatywny*, budżet państwa i zapewne, *kreatywny*, wzrost, gospodarczy.

Przypomina to, opisywane w literaturze, i przedstawiane obrazowo, w rysowanych, wiele lat temu, karykaturach, jak *kreatywnie* był traktowany, naiwny klient u przedwojennego, cwanego, wielce, kreatywnego, krawca, otóż przedstawiając http://tuptak.manifo.com/ w lustrze, klientowi, jak pięknie, leży, na nim, uszyty dla niego garnitur, krawiec demonstrując, jaki jest piękny, garnitur, z przodu, garścią, naciąga, bezczelnie, materiał z tyłu, i na odwrót, demonstrując, szykowność, garnituru, na plecach, bezceremonialnie, naciąga, garścią, materiał z przodu.

Naiwny, spieszący się klient, widzi w lustrze same *dodatnie, plusy*, nowego, garnituru, który sobie sprawił, zadowolony, płaci cwanemu, krawcowi i wychodzi. Niestety, na raucie, na który go zaproszono, wszyscy, skrycie, śmieją się, ukazując na niego, albowiem, jego garnitur, jest, szkaradnie, brzydki, wygląda na nim, jak nierówny, http://yuuki92.altervista.org/ worek a bohater, prześmiechów, wypada w nim, gorzej, niż przysłowiowy, strach na wróble.
Dajcie nam normalnie pracować to kryzysu nie będzie. Jak ten pseudo rynkowy rząd przestanie doić Polaków to będzie nas stać na więcej. Im nasze społeczeństwo będzie bogatsze tym więcej pieniędzy będzie w obrocie na rynku , ludzie będą więcej kupować, zwiększy się popyt co spowoduje powstanie nowych miejsc pracy, a to z kolei spowoduje większe wpływy do budżetu i będzie więcej pieniędzy np. na leczenie, edukacje itd..
Prosta zasada ekonomii, ale nasz minister finansów to analfabeta ekonomiczny i dlatego mamy to co jest, czyli kreatywną księgowość.

Tak, jak ten, workowaty, szkaradny, garnitur naiwnego, klienta oszwabionego przez, pejsatego, krawca, znającego, się na, oszukańczym PR-rze i szatańczej, kreacji, wyglądają, w wyniku, kreatywnego zarządzania, finansami naszego państwa, przez Jana Vincenta Rostowskiego, gospodarka i finanse Polski.

I co się stanie gdy, takie, kreatywne, szachrajstwo zostanie wykryte ? nasza gospodarka zbankrutuje, zbankrutują i stracą jakiekolwiek zaufanie nasze firmy, a wtedy wycofają swoje środki inwestorzy,

wycofają z Polski swoje środki finansowe banki, już teraz polskie tylko z nazwy, takim bankrutom, nikt nie pożyczy, nikt nie pomoże, a przede wszystkim Ci których oszukiwano... a my nie mamy żadnego zabezpieczenia, nie mamy atrakcyjnych wysp do sprzedania jak Grecja ...!

Wówczas, będziemy, mieli, kreatywne ale wirtualne , http://jesterforum.altervista.org/, wynagrodzenie za pracę, kreatywne ale wirtualne, emerytury i renty, wirtualne oszczędności... Byłem w '95 nad Jeziorem Żarnowieckim, potem 3 razy w Kostrzynie. Za pierwszym razem było 2 może 4 tys. osób kolejne razy w Kostrzynie to chyba ok. 200 tys osób. Klimat inny wtedy i potem, nie wiem, jak to jest jak jest 400 tys. osób. Ale wszelkie doświadczenia z tą imprezą mam rewelacyjne. Bardzo fajna muzyka (również na małej scenie), rewelacyjna, cudowna atmosfera, zajebiści ludzie. I to wszystko za darmochę, przy tanim piwie. Ma rację Spięty, że komitywa hipisowska. Byłem w 2005r. na ich występie z Powstaniem Warszawskim. Rewelacja. Mnie Woodstock naznaczył na resztę życia. Daje radosc wielu wielu ludziom, albo poprzez rock&rolla, albo poprzez ratowanie ludziom zycia. Ma w sobie charyzme i madrosc, i to polaczenie przynioslo sukces, przyciagnelo do niego zdolnych ludzi, ktorzy pomagaja mu to wszystko organizowac. Cholera, w Polsce jest wielu malkontentów, hejterow, frustratów, ludzi zakompleksionych, którzy potrzebują sie na gwałt dowartościować poprzez plucie na lepszych od siebie, ale tutaj nie tyle każdy http://stop.c0.pl/xx/ z nich, ile wszyscy razem nie dorastają Owsiakowi do piet. "twarz" niejakiego Glacy ze Sweet Noise pamiętam jak do teraz i nigdy nie zapomne jak będąc liczną brygadą na koncercie Black Sabbath i Helloween w Spodku w Katowicach był ten pokurcz ze swoim gównianym ,marnym zespolikiem zbłaznił się totalnie gdy rozebrał się na scenie i zaczął skakać po niej na waleta ze swoim gołym , chudym każdy http://noc.keed.pl/ , czarnym dupskiem , publika była tak podkorwiona że w pajaca zaczęły lecieć różne przedmioty , i hasła typu wypie...j ,gdyby popajacował jeszcze chwilę mógłby wyjechać ze Spodka na noszach , pajac. Jedyny "jasny" punkt tego spędu to chyba Anthrax i coś jeszcze , ciekawe ile pograją 5 minut? Równie dobrze można przenieść jarocin do McDonaldsa . Owsiak zrobił komercyjną impreze nie mającą nic wspólnego z kontrkulturą. I jakim prawem nazwał on to Woodstock? Teraz każdy może kupić sobie swój woodstock i tym zabić te ideały dla których powstał. To właśnie robi owsiak - bezideowy sped który został sprowadzony tylko do chlania i taplania się w błocie. Idei nie ma tam żadnej. Buntu jeszcze mniej skoro ci ludzi epotrafią wysłuchac prezydenta RP na festiwalu który nosi nazwe Woodstock. Ktoś sobie wyobraża aby na tamten dawny każdy http://top-24.pl/wizytowki/pleksi/poliweglany.html Woodstock przyjechał prezydent popierający wojnę w Wietnamie czy iraku? A ci idioci bija mu brawo... Bylem tam wielokrotnie i pewnie kiedys znow pojade. Jedni wola dyskoteki a inni festiwale. W obu przypadkach leje sie alkohol, pali trawe itp. ale na Woodstocku ciezej dostac po gebie mimo, ze wiecej ludzi. A przecwinicy zawsze znajda jakis argument (niekoniecznie racjonalny) zeby wbic szpile.
Słońce Peru, niech zabierze swoich kolesi z POWSI i PSL, "swoją silną drużynę", Palikota i jego ferajne i niech tam zostana na zawsze...

nadal walczę o logikę. Nie jestem „przeszkolony”; moje branże, którymi się parałem i param, nigdy nie miały nic wpólnego z „przeszkolonymi”, może jestem więc trochę naiwny, ale:
1. To, że służby spec. trzymają pod przykrywką (w uśpieniu) latami,to nic odkrywczego; robią to służby rosyjskie,niemieckie, polskie, Bangladeszu itd., itd.Ale powiedz:dlaczego służby rosyjskie(jak sugerujesz) zatrudniły 27letniego prostego chłopka ze stoczni; do czego im taki chłopek był potrzebny;jedyne wytłumaczenie to takie, że działały pod natchnieniem ducha świętego i STĄD WIEDZIAŁY, że za lat kilka Wałęsa, to będzie ten Wałęsa.
2. Sprawa Kiszczaka; tu coś ci się pokręciło; żle przeczytałeś moją wypowiedź. Ja nie pisałem, że Kiszczak był mocarzem, ja pisałem, że Kiszczak, jako szef wszystkich agentów przez całe lata, nie dopuściłby do poniewierania nim przez malutkiego agencika – Wałęsę. Nie wierzę w to, że Kiszczak poświęcił się za milionyPolaków i siedzi cicho ,bo tak kocha Polskę i Polaków, że za nic ma własne zdrowie, własną rodzinę itd. i chroni Wałęsę.
3. Kto najwięcej ugrał na zmianie ustroju w Polsce? Twierdzisz Eddi, że komuchy. Bzdura kompletna!!!
4. Gdyby komuchy rozgrywali sprawę cynicznie – jak sugerujesz- to nie mieszkali by w blokach, czy marnych domkach jednorodzinnych. Ich obecne losy (chodzi mi o czołówkę)świadczą o tym, że mieli dobre intencje i ŻE BYLI NAIWNI!!! (na twoje i moje szczęście).
To łączy się z lustracją – było wiadomo, że jest na liście Nizieńskiego i wystarczyło, żeby wystąpiła o status osoby pokrzywdzonej. miała na to sporo czasu. SB-kom jako świadkom przed sądem raczej nie wierzę. Kryją swoje kontakty (i dobrze – tak powinni postępować prawdziwi pracownicy http://minimus.meximas.com/ jak i dziennikarze – kryc źródła). To jeszcze jeden argument za tym, by lustracja była powszechna, lub akta jawne (szeroko rozumianych osób publicznych – bez spraw obyczajowych), wówczas nie byłoby tego całego cyrku. Olszewski milczał, milczał (w innych przypadkach „zapinał” np. o kasacji), aż tu sobie przypomniał. cieekawe dlaczego.
„egzekutorzy stawiali pod ścianą jednego księdza za drugim [...] bez prawa do obrony” Życie Warszawy pokazało artykuł, wydrukowało jego wypowiedź itd. Mówienie o braku prawa do obrony to po prostu mówienie nieprawdy. Czy w Niemczech, albo w Czechach jest sąd lustracyjny? Zdaje się, że wystarczają sądy powszechne. U nas powinno być tak samo http://missina.altervista.org/.
Nie traktujmy ludzi jak dzieci, albo jak kretynów. Ludzie potrafią wyciągnąć wnioski. Np. jeżeli ktoś się załamał, a potem pozbierał – nie sądzę, by z tego powodu spotkał taką osobę ostracyzm.
Moim zdaniem naruszane są czyjeś interesy i robione jest zamieszanie. Prawo rzymskie każe przyjrzeć się – kto ma z tego korzyść. Nie PiS, raczej nie PO. Panie, ma Pan jakiś pomysł? Buta, arogancja i kompletna ignorancja prawnicza. Androny plecie Marcinkiewicz, prawie że groźby pod adresem sędziego Olszewskiego wygaduje Kaczyński, do tego zastęp aniołów. Po prostu horror. A kto uchwalił taką, a nie inną ustawę lustracyjną? A kto wyzywał prezydenta Kwaśniewskiego od poplecznika ubeków, gdy ten ośmielił się skierować za rządów AWS-u tę ustawę do Trybunału Konstytucyjnego? Czy oburzał się, gdy prezydent Wałęsa był lustrowany?? Nie przeszkadzało mu, gdy płk Nowek „znalazł” agenta „Alka” pracującego w „Życiu Warszawy”, którym to agentem http://jaklima.boum.tv/
miał być rzekomo, choć każdy nawet średnio interesujący się polityką wiedział, że prezydent był dzinnikarzem. Gdy nastał PiS, ten „sławny” tropiciel-pułkownik znów wrócił do łask i pracuje w UOP-ie. To Kaczyńskim i spółce nie przeszkadzało i nie przeszkadza. Boli, gdy to samo przechodzi( nawiasem ,mówiąc zupełnie bez klasy). Bo co? Bo biją naszych? A niech biją. Nic mnie to nie obchodzi. Muszę wyznać szczerze, że nie współczuję Zycie Gilowskiej ani troche. Ta polityczka prawicy zawsze opowiadała się za lustracja, zawsze związana była z prolustracyjnymi ugrupowaniami politycznymi. Dzisiaj los wymierza jej za to surowo sprawiedliwość. Wiadomo, kto pod kim dołki kopie… Lustracja miała być narzędziem w rękach prawicy do zwalczania politycznych przeciwników, przede wszystkim tych z lewicy. Nie przypominam sobie, żeby Marcinkiewicz bronił przed zarzutami Rzecznika Interesu Publicznego np.. Chyba nawet przeciwnie, politycy prawicy w razie cienia podejrzenia wobec „czerwonego” gorliwie ustawiali publiczny szafot. Ich dzisiejsze zachowanie jest dowodem niesłychanej hipokryzji. A w wielkie rozbawienie wprowadza mnie fakt, że zwolennicy „prawdy i oczyszczenia” być może sami nieświadomie założyli sobie lustracyjną pętlę na szyję. Jest jednak sprawiedliwość
Parafrazując Gałczyńskiego powiem tak
I tu dochodzimy do pytania związanego Co do samej lustracji, http://klimatyzacja.1toxic.com otwieranie archiwów dla publiczności jest niedorzeczne. Skoro w takiej na przykład sprawie pani Gilowskiej eksperci (eksperci? nie mogą dojść do jednoznacznych wniosków, to co będzie z całą rzeszą spraw? Na początku Reformacji dowolna interpretacja Biblii przez każdego doprowadziła w konsekwencji do wojen religijnych i palenia na stosach wzajemnego. Do burzenia klasztorów i mordowania mnichów. To oczywiście przesadzone porównanie, ale mechanizm jest ten sam. W papierach po SB nie powinien grzebać byle kto, bo więcej z tego szkody niz pożytku. Tym bardziej, że roją się od fałszywek i są neikompletne. Podkreslam kolejny raz ten argument: skoro przypuszcza się że większość została zniszczona, to lustracja będzie wybiórcza. Nie dość, że będzie więc niesprawiedliwa, ale i tak nie oczyści życia publicznego z agentów, czego tak pragną lustratorzy.
Jeśli jeszcze wziąć pod uwagę ich argument o możliwości szantażowania b. agantów papierami, to nasuwa się jedyne logiczne rozwiązanie: papiery SB należy zniszczyć. Usunie możliwość szantażu, http://klimatyzacja.2k00.com zrówna w prawach wsyztkich, a wreszcie, załatwi najwazniejszą sprawę: uwolni energię ludzi, przestaną bić pianę w sprawie lustracji i zjamą się budową kraju. z postem. co Pan sądzi o lustracji dziennikarzy? Czy Pan wystapił o status pokrzywdzonego do IPNu? A koledzy z Polityki? Czy ktoś wystąpił? Czy już wiadomo, kto na Was donosił? Jak przysłowie piskorze wiją PIS-owcy ogłaszając nieprawdopodobne przyczyny tego „ataku w serce ” Premier Rządu – Kompromitacja ,bo nieznajomość abecadła prawa Lustracyjnego ( i jego asystentów”-podpowiadaczy )., kolejny atak na Sędziów i ich niezawisłość!!! To kolejna beszczelność . Ziobro , obietywny i aktywny napewno smaży śledztwo p-ko Prezesowi Cała chmara głupców -propagandystów objaśniających casus Zyty według optyki PISowskiej . Przykładowo w TVN -24, wczorajszyGość ponad 30′ -kobieta z redakcji „OZON „(pominę jej imie i nazwisko ) a jest ich sporo . Nie jestem po zadnej stronie w archiwach IPN . Dramatycznie podpowiadam Gentycznie czystym POLAKOM ,zróbcie coś i zamknijcie na amen zamkniete jeszcze nieco wrota IPN. Ofiar bedziecie Jakie to szczęście, że mamy jeszcze dziennikarzy, takich jak nasza gospodyni. Zapewne dlastego „Polityka” wyprzedza na rynku inne tygodniki. Tak trzymać i nie dać się!
Wbrew rozpowszechnianym kłamstwom, jakoby to media podążały za ciemnym i głupim czytelnikiekiem, częściej bywa na odwrót. Myślę, że jesteśmy spragnieni poważnej publicznej debaty i mamy serdecznie dość papki, którą nam się serwuje. Ale kto, by się tam z naszymi potrzebami się liczył.
Liczy się kasa Misiu! kasa!
Bolkowanie też nam się przejadło. Kto i kiedy, był agentem, obchodzi nas tyle, co zeszłoroczny śnieg. Proszę nie mieć mi za złe, ale nie zniżę się do rozwiązywania ipeenowskich rebusów, bo to zadanie dla ćwierćinteligentów.
W całej tej historii z obolkowywaniem Wałęsy ujawniają się – moim zdaniem – dwa problemy o kardynalnym dla nas znaczeniu.
Jednym jest praworządność, drugim efekty katolickiej indoktrynacji.
Zgadzam się z red. Paradowską, iż Prezydent złamał prawo i dobrowolnie złożoną przysięgę.
Ale czy, znów jak w balladach Mickiewicza lub w „Balladynie” Słowackiego mamy liczyć wyłącznie na ingerencję nadprzyrodzonej sprawiedliwości?
Dlaczego nie działa prawo? Co robi sejmowa większość?
Prezydent Lech Kaczyński złamał Konstytucję. Zakwestionował prawomocny wyrok sądu! Zrobił to bez tytułu prawnego, całkowicie poza legalną procedurą.
Czyni tak w warunkach recydywy! Wcześniej odmówił wykonania wyroku w sprawie o bezpodstawne nazwanie Wachowskiego wielokrotnym przestępcą.
Dziś czyn Prezydenta ma jeszcze większy ciężar gatunkowy.
Sprawa jak najszybciej powinna stanąć oprzed Trybunałem Stanu. Jeśli to nie nastąpi, ostoja Rzeczpospolitej – praworządność- dozna kolejnego ciosu.My zaś spod ineresu Watykanu nijak wyzwolić się nie możemy. Na niewiele ponad trzydzieści lat, do czasu kiedy Polak został papierzem, komunie się to udało. A były to lata cywilizacyjnego rozkwitu. Dlatego PRL była przez klechów tak znienawidzona. Stąd u nich ta antykomunistyczna teologia.
Tymczasem, czego może nie zauważyłaś, odpowiednie kroki zostały już podjęte, i to na prawicy. Pan Mirosław Orzechowski z LPR zażądał zmian w prawie, tak że w myl projektu http://miroslaw-orzechowski.blog.onet.pl/
„Zrzeczenie się obywatelstwa może nastąpić także poprzez występowanie publiczne w roli, która oznacza świadome i dobrowolne identyfikowanie się z innym państwem w ten sposób, że zostaje rażąco naruszony obowiązek wierności Rzeczypospolitej Polskiej określony w art. 82 Konstytucji RP.?
Na mocy takiej noweli na przykład każdy zakonnik składający ślub wierności papieżowi (czyli głowie państwa Watykanu) będzie tracił polskie obywatelstwo. Pierwszą osobą, do której nowe prawo zostanie zastosowane, będzie zapewne abp. Kowalczyk, który mając (chyba?) polskie obywatelstwo jednocześnie występuje w roli ambasadora Watykanu w Polsce. Nie umiem przewidzieć, czy proboszcz przystrajający kościół papieskimi flagami i wywieszający w nim portret papieża (dla przypomnienia – aktualnie Niemca) też powinien tracić obywatelstwo. Tak czy siak, projektowana nowela na pewno dobrze się przysłuży niezależności Polski
Nie powinniśmy pozwolić naszym przedstawicielom, by bezczynnie przyglądali się, a może nawet czynili miedzy sobą zakłady o to, który z tych ciosów okaże się śmiertelny.
Każdy z nich bowiem jest niezwykle niebezpieczny! A wszystkie wzięte razem, już każą zadać pytanie, czy pacjent jeszcze żyje?
Czy się to koalicji rządzącej podoba, czy nie, na nich dziś spoczywa obowiązek obrony ustroju państwa i praworządności.
Z przykrością to stwierdzam, ale właściwej reakcji PO-PSL się nie spodziewam. Jest przecież tyle powodów, by postawić Ziobro, Jarosława Kaczyńskiego a nawet Julię Piterę przed komisją odpowiedzialności konstytucyjnej, a mimo to nie ma większości gotowej do egzekwowania prawa.
Wątpię, czy owa większość zechce zrobić wyjątek dla Prezydenta.
Drugi uwypuklony problem, z którym powinniśmy się zmierzyć, to system wartości i żelaznych reguł, który winien scalać nasze życie zbiorowe.
Jak to się dzieje, że nie jesteśmy w stanie porozumieć się w sprawie ewidentnych faktów?
Nie może normalnie funkcjonować 38 milionowa społeczność, jeżeli spór z gatunku :czy jajko leży na stole, czy go tam niema, pozostaje nieroztrzygalny.
Woluntaryzm, knąbrność i sobiepaństwo nie należą do demokratycznego liberalnego porządku. Są klinicznym przejawem anarchii i bezprawia.
Ale są też, niestety, wciąż nie wytrzebiną, spuścizną feudalnej mentalności, z okresu średniowiecznych państewek.
Szlachcić na zagrodzie, wciąż równy jest wojewodzie. Ot co!
Co zaś sprzyja przetrwaniu mechanizmów tak archaicznych i szkodliwych we współczesnym, masowym i zglobalizowanym społeczeństwie?
W największym , ale uprawnionym, uogólnieniu, poprawna odpowiedż na to pytanie brzmi następująco: hierarchia katolickich cnót podstawowych. Wiara jest tu przed nadzieją i przed chrześcijńską miłością!
Wspominał już o tym Dawkins w swojejej książce ” Bóg urojony”.
Jego teza, że religia dzieli ludzi jest prawdziwa.
Z człowiekiem wierzącym trudno się dogadać. Z ludżmi zyjącymi z człowieka wierzącego dogadać się nie można. Bo nikt im nie wytłumaczy, że „białe jest białe, a czarne jest czarne”.
Oni wiedzą lepiej, gdyż wiara w to, w co chą wierzyć, jest dla nich samoistną i nadrzędną wartością. Nie może być inaczej, skoro z niej czerpią dochody i znaczenie. Bez tej wiary, bez jej najgłupszych i zbrodniczych bywało dogmatów, staliby się nikomu niepotrzebni i bezrobotni.
Dlatego Anglia , marsz ku swojej potędze rozpoczęła od wypowiedzenia posłuszeństwa Watykanowi. Henryk VIII Tudor, a po nim jego córka Elżbieta I, jako pierwsi w Europie wprowadzili oficjalnie religię narodową. Gdy Europa północna wykrwawiała się w kontrreformacyjnym szaleństwie, Anglia budowała swoją morską potęgę.
My zaś spod ineresu Watykanu nijak wyzwolić się nie możemy. Na niewiele ponad trzydzieści lat, do czasu kiedy Polak został papierzem, komunie się to udało. A były to lata cywilizacyjnego rozkwitu. Dlatego PRL była przez klechów tak znienawidzona. Stąd u nich ta antykomunistyczna teologia.
A traz oszczędzając na lekcjach polskiego i matematyki pozwalamy, by w kulcie wiary, zamiast w szacunku dla faktów, wychowywane były nasze dzieci i młodzież.
To współczesna polska szkoła współodpowiada za ten szkodliwy społecznie i intelektualnie dualizm poznawczy.
To ze szkoły dzieci wynoszą przekonanie, że owo jajko może jednocześnie leżeć i nie leżeć na stole. Przy czym, ten paradoks, a raczej patologia poznawcza, z kwantową nieoznaczonością nic wspólnego nie ma.
To postsolidarnościowa szkoła wychowuje w kulcie dla wiary i w pogardzie dla faktów.
To nasze kolejne rządy razem z Watykanem i w jego wyłącznym interesie zamieniają państwo polskie w mityczną wieżę Babel.
To dlatego nie możemy porozumieć się nawet w sprawie faktów.
A co z tego wyniknie, to już tysiące lat temu w Biblii zapisano.
A komu to oprócz Watykanu służyć będzie? Wszystkimmieli wiecej jak w tragicznym powstaniu Warszawskim(myśle o tzw. smierci cywilnej ) . W tej właśnie chwili w radio TOK -FM trwa dyskusja . Satyryk ,apologeta tego zrujnowania Warszawy .WG. niego było 300-400 tysiecy OFIAR ! Tak trzeba bylo !!! głosi Pietrzak !! . Marek -uczestnik dyskusji -próbuje wprowadzic sporo racjonalności w ocenach przeszlości ….. No właśnie jest za rozwiazaniem a’la Warszawa 44 a Kondrat podpowiada ,ze Syboliczna Praga jest Mekką gdzie chce się być . „Patrioci ” nie jedną klęskę http://wd105.wordpress.com/ sprowadzili na Rzeczpospolitą . Dla wyjaśnienia ,jako Slazak polonizujący się w Szczecinie klima długie juz lata – tak bardzo chciałbym prostego do bólu, pragmatycznego postępowania . Nie bądźmy chcą chwały bo są Kombatantami mamy ich podziwiac i karmić , a Kondratowie pracują i patrzą racjonalnie w przyszłość .Oby ta większość Sejmowa przy okazjii casusu oprzytomniała i wtedy Ofiara klimatyzacja Warszawa która de facto zabiegała sama o taki Swój koniec Kariery , na pójdzie na Marne
Znam Woodstock nie Przystanek Woodstock. mysle ze Polska sie spoznila o te 40 lat, tam cpali bardziej niz pili ale to w ameryce minelo, inny etap, inni ludzie. To jest dopiero w polsce. ze pija to normalne tam kiedys cpali ale tam byl ten protest antywojenny, ludzie z tego wyszli stali sie lekarzami i biznesmenami, Przesluchałem pare kawałkow z artykułu , muzycznie te kapele sa slabiutkie. Maria Peszek bardzo dobra , jej repertuar jest bogaty, dobre słowa muzyka interpretacja, ma talent. No pewnie że pije się wszędzie
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 
Wysłany: Czw Kwi 17, 2014 23:26
Reklama
 
PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 23:28 Odpowiedz z cytatem
jacko
troszkę obeznany
Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 20
Obawiam się, że pilniejsze są inne niezbędne zmiany w konstytucji. Konstytucyjna gwarancja nieodpłatnych studiów wyższych jest w obecnej sytuacji szkodliwa. Większość studentów i tak płaci, ale ze względu na przyznawanie miejsc bezpłatnych wedle wyników maturalnych, płacą znacznie częściej biedniejsi. Z punktu widzenia ekonomii, czy wyrównywania różnic społecznych i poprawy edukacji na wsi, obecne rozwiązanie jest kiepskie. Doskonale pokazuje to m.in. raport OECD http://www.oecd.org/document/13/0,3343,en_2649_39263238_35585357_1_1_1_1,00.html o polskim szkolnictwie wyższym. Wprowadzenie opłat za studia i ich zrównanie, tak, by dotychczas płacący płacili nieco mniej, jest chyba jedynym realnym rozwiązaniem. Pieniędzy i tak brakuje, i jeśli byłoby ich więcej, to powinny raczej pójść na podniesienie ilości wykonywanej pracy naukowej (bo obecnie jest w zasadzie wyparta przez dydaktykę), czy podniesienie płac, a nie na rozszerzenie sfery bezpłatnych studiów.odpowiedzialność za brak protokółu może być bolesna. Przegląd instalacji usługi hydrauliczne Warszawa elektrycznej natomiast, wykonuje się co 5 lat. Przegląd instalacji gazowej - szczelność. Kare ponosi zarządca(spółdzielnie, wspólnoty itp)/właściciel nieruchomości jeżeli akurat skontroluje go dozór techniczny.
Właścicieli domków jednorodzinnych nie skontroluje dozór ale dla własnego bezpieczeństwa każdy powinien robić okresowe przeglądy zwłaszcza jak instalacja jest stara i skręcana.
Owszem, próbę przeprowadza się CO ROK. U mnie rzeczywiście tak jest a ostatnio nawet te pomiary wykonuje inżynier (technik odpowiedniej branży chyba też ma takie uprawnienia). hydraulik Warszawa Oczywiście nie jest to tzw. próba ciśnieniowa (sprawdzanie przez trójnik odpowiednio czułym manometrem), lecz za pomocą specjalnego przyrządu - lokalizatora nieszczelności, którym kontrolujący sprawdza gazomierz, miejsca połączeń rur (kształtki), śrubunki, zawory gazowe, kuchenkę, piecyk łazienkowy (i termę, jeśli jest) a co pewien czas także całe rurociągi pogotowie hydrauliczne Warszawa (zwłaszcza spawy).
Czy do zrobienia tego trzeba mieć jakieś specjalne uprawnienia ?


A propos wielkiej batalii na temat tego, kto ma jechać i gdzie, która sę teraz odbywa. Czytałem kilkakrotnie takie opinie, „że prezydent jechać nie powinien, bo na szczycie nie będą poruszane kwestie na których się zna”. Pytania jakie mi się automatycznie nasunęły: Na czym zna się pan prezydent? A na czym pan premier? Kto to ustala? I czy w ogóle ma to znaczenie, bo i tak powinni mieć od trudnych spraw ekspertów, wiedzących wiele więcej niż zwykły (nawet na wysokim stanowisku) polityk? Droga pani, proszę wziąć się do pracy, a nie wyciągać jakieś tam Kownackiego. W miejscu http://klimatyzacje.webnode.com/
powinna się znaleźć wnikliwa, obiektywna analiza wydarzeń związanych z próbą odwałania zarządu PZPN. Wysłuchałem Pani porannej rozmowy z prof. Safjanem, który oddalał jakiekolwiek wątpiwości konstytucyjne dotyczące relacji premier – prezydent. W szczególności dowodził, że to ustalona przez rząd linia polityki zagranicznej jest bezwzględnie obowiązująca i prezydentowi nie wolno prezentować innej.
Może Pani równie dowcipnie ocenić moje zdanie jak zechciała skomplementować min. Kownackiego, tym niemniej zdecydowałem się je zaprezentować bowiem oceniam pewność z jaką tą opinię prezentował za nieuzasadnioną.
„współdziała, czuwa, strzeże”
Spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, co oznacza w Konstytucji zwrot `Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem’
Najpierw zapoznajmy się z grupą synonimów wyrażenia `współdziałanie’. Nalezą do niej takie słowa jak; współpraca, kooperacja, udział, wkład, partnerstwo, równorzędność. Im podporządkujmy poszukiwanie czy w Konstytucji nie występują zwroty sprzeczne z powszechnie rozumianym znaczeniem tych słów, http://z123c.wordpress.comw kontekście wyrażanej obecnie opinii, jakoby Prezydent mógł być wyłączony z roli aktywnego podmiotu polityki zagranicznej a zadania te przynależą do samodzielnych kompetencji drugiego organu władzy wykonawczej.
Co więc mówi Konstytucja w zakresie polityki zagranicznej spełnianej przez ten właśnie organ.
Poruszamy się w zakresie rozdziału VI Konstytucji mówiącym o Radzie Ministrów. Już na początku tego rozdziału czytamy, że `Rada Ministrów prowadzi politykę( ) zagraniczną Rzeczypospolitej Polskiej’, w szczególności
sprawuje ogólne kierownictwo w dziedzinie stosunków z innymi państwami i organizacjami międzynarodowymi. Nie znajdujemy tu uzasadnienia dla kwestionowania uprawnień Prezydenta do odgrywania równoprawnej roli w polityce zagranicznej. Użyte bowiem w tym rozdziale określenie `prowadzi’ w odniesieniu do całej Rady Ministrów nie może oznaczać, że każdy z ministrów ponosi merytoryczną odpowiedzialność za skutki tej polityki.
Indywidualną odpowiedzialność przed sejmem ponoszą ministrowie jedynie w sprawach należących do ich kompetencji. Tak więc pełną odpowiedzialność, skutkującą postawieniem przed http://went.pixub.com zakresie polityki zagranicznej ponoszą; Prezydent, Premier i Minister Spraw Zagranicznych, nie Rada Ministrów przecież.
Dlatego określeniu `prowadzi’ trzeba nadać znaczenie raczej jako technicznych czynności dla sprawnej realizacji woli tych, którzy za tą politykę ponoszą największą (pełną) odpowiedzialność.
Ze względów j/w podobnie trzeba rozumieć określenie `ogólne kierownictwo’. Rozważyć można jeszcze z tego punktu widzenia pkt.10 ust.4art.146 Konstytucji, który mówi, że RM zawiera umowy międzynarodowe wymagające ratyfikacji oraz zatwierdza i wypowiada inne umowy międzynarodowe.
Przede wszystkim mamy tu rozróżnienie na umowy wymagające ratyfikacji i nie wymagające takowej. W uproszczeniu przyjmijmy, że te drugie to te, które nie zagrażają suwerenności i bezpieczeństwu państwa. Tutaj Konstytucja zwalnia Prezydenta od czuwania.
Jako strażnikowi suwerenności i bezpieczeństwa państwa Konstytucja nadała Prezydentowi nie do zakwestionowania samodzielne uprawnienie-narzędzie, tj. ratyfikowanie umów międzynarodowych zawieranych przez rząd.
Z tego wynika, że to właśnie http://111a.hostingsiteforfree.com musi o współdziałanie z Prezydentem, by być wiarygodną wobec drugiej strony negocjowanej umowy międzynarodowej. Bez przekonania Prezydenta do swoich racji próby negocjacji umów międzynarodowych mogą z założenia skazywane być na porażki.

Z powyższego wynika także, że stanowisko rządu nie uzgodnione z Prezydentem a sprzeczne z jego stanowiskiem nie ma racji bytu.
Mało mnie obchodzi co Kownacki sądzi na temat Finlandii, wolałbym poważny komentarz na temat ostatniego spotkania „bliskiej zagranicy” Moskwy czyli WNP. Nie chciałbym być posądzony o złośliwość, ale czy pani wie gdzie i kiedy odbyło się?
Proszę o utrzymywanie poziomu do jakiego Polityka przyzwyczaiła nas dawniej. Zabawę w magiel może pani zostawić innym.

Ta osoba wygląda mi na materialistkę, dla której liczy się głównie pieniądz. Z manierami też nie jest za dobrze, bo po przegranym meczu z Lisicką zachowała się wobec niej nieuprzejmie. O tyle jest mi przykro, bo zetknąłem się osobiście z dziadkiem Radwańskiej, http://klimatyzacja.wf2.pl mnie jak najlepsze wrażenie. Będąc już w bardzo podeszłym wieku ciągle zajmuje się młodzieżą w szkole podstawowej i zachęca ją do uprawiania sportu.więcej można się dowiedzieć o kościele, religii i używanych przez biskupów slowach na „o” aniżeli w „Tygodniku Powszechnym” czy „Niedzieli” . Do tego jeszcze pewnie dojdzie kalendarium wypędzeń szatana na najbliższym „Orliku” i formularz w „pdf” dla niezadowolonych z proboszcza, siostry zakonnej ! Księża oburzeni na Radwańską mają jednak rację – fotki „Isi” są synonimem tandety i bezguścia. Śp. Helmut Newton zapewne lepiej by podyrygowal Radwańską niż ten tandeciarz – pstrykacz. Pan i Panu podobni maj teraz okazję żeby dokopać dziewczynie http://ruub.bl.ee w basenie z pilkami do tenisa a honorujecie CHAMA który nawoluje do dorżnięcia watahy co w kontekście opisywanych na Wolyniu zbrodni jest wyjątkowo ponure. Do tego te cytaty z Pisma Świętego. Pan jesteś cudak² Panie Makowski. Teraz dla odmiany Panie Makowski proszę się zająć bezrobociem wśród absolwentów uczelni – żeby nie musieli glodować na „zielonej wyspie”rańskim ajatollahom przeszkadzają odkryte ramiona Shakiry, a naszym golizna Radwańskiej. Chyba jak zobaczą kawałek odkrytego kobiecego ciała, nie są w stanie normalnie funkcjonować. W dodatku mają z tego powodu poczucie winy, bo to grzech. Szczerze im współczuję. Ja mogę sobie popatrzeć bez wyrzutów sumienia i mam do tego dystans. Fotek nie szukałem, ale widziałem i wygląda zwyczajnie, jak młoda kobieta.W moim przekonaniu, ci którzy „karnie usunęli” Agnieszkę Radwańską z akcji, dali tym samym świadectwo, iż nie jest ona (akcja, nie Agnieszka) zbyt poważna. Zapowiadało się dobrze: jako zachęta do szczerości, do zaprezentowania swoich przekonań jako ważnej części siebie. Jeśli tymczasem Radwańska postanowiła co postanowiła (nie są to klasyczne „nagie zdjęcia”, bo właściwie nic takiego znowu na nich nie widać), lepiej by było, zamiast wywalać, zaprosić ją na rozmowę, zapytać: swoją wcześniejszą wiarę, czy, co bardziej prawdopodobne, uznała, iż nie kłóci się ona z propagowaniem zdrowego, sportowego stylu życia, czy jak to nazwać. Najłatwiej osądzić kogoś powierzchownie, po pozorach.

Za pozwoleniem, „Tygodnik Powszechny” to znakomite pismo o tematyce społeczno-religijnej.
Prosze zechciej zauwazc ze tygodnik „Polityka” to rowniez znakomite pismo o szerokiej tematyce, obejmujaca rowniez usytuowanie i wplyw religii, a bardziej dokladnie KK, na nasze zycie codzienne. Dlaczego zatem nie ma komentowac tego co sie dzieje w KK, a szczegolnie zachowań i procesów które maja przeciez wplyw na sposob myslenia i zachowań szerokiego grona wierzacych.

Szczerze mówiąc to zastanawiam się, kiedy pojawi się informacja, że Pani Radwańska wpłaciła na jakiś fundusz kościelny np. 100tys. pln i okaże się, że jednak aż taka niegodna nie jest i zostanie jej wybaczone ?
Chociaż mam też wrażenie, że ob. http://strona.pixub.com przedstawiciele KK i wspomnianej akcji może i marzą, ale Pani Radwańska swój charakterek i zdanie ma, więc może dyrdymały wygadywane przez różnych takich zwyczajnie „olać”, przekonując się coraz bardziej, że można „wierzyć w Jezusa” i być potępianym przez KK
Porusza się po korcie nieestetycznie i jej mowa ciała zaspakaja potrzeby emocjonalne ludzi czujących podobnie jak ona: pospolitych z dopuszczeniem wulgarności.
Lekkie zachwyty nad urodą niekompletnie prezentującej się nago Agnieszki Radwańskiej mogą świadczyć, że nacjonalistyczne odchylenie wynosi naszą czołową tenisistkę na podium olimpijskie, na którym stawiano pięknych i sprawnych.
Słońce „wolnej” mysli…niewiele rozumiesz z tej swojej nienawiści do Kaczyńskich. Niewiele ze zdarzeń się toczących wokół nas. Ale pisz sobie co tam chcesz. O ZOMO, Kiszczaku, Wyszkowskim, Wałęsie. Znaczenie powtarzanych przez ciebie mantr jest znikome, bo nie piszesz od siebie lecz powtarzasz to, co już wczesniej wyartykuowali uwielbiani przez ciebie dziennikarze, których niestety zdania najczęsciej nie podzielam. Nie mam w odróżnieniu do ciebie żadnych idoli. Ani z Nowogrodzkiej, ani z Ordynackiej, ani z prawa, ani z lewa, więc mogę pisac, co chcę i myślec, co chcę, czego i tobie życzę…tylko trzebaby zresetowac trochę peerelowski dysk.
Można by zapytać co „takiego” mianowicie musiałoby być widać, żeby się to bezgrzesznym nie mogło wydać?
Próby kodyfikacji nagości nieprzyzwoitej są pewnie starsze od kościelnej cenzury. Słusznie zwraca uwagę, że i pismo przenajświętsze było i jest nieprzyzwoite według dzisiejszej obyczajności. Przyznam, że jest to dla mnie temat ważny, wcale nie rozrywkowy. I raczej wścieka mnie łączenie go z KK; choć i tu znalazłoby się ciekawe pytanie: czy intencją zasłaniaczy nie jest przypadkiem troska o niespowszednienie nam bodźców do prokreacji…
Nie jest to na pewno przedmiot troski kościoła eskimoskiego (jakiego bądź obrządku) – tam pewnie optoerotyka przegrywa na starcie z termofizyką (ale jakże spotęgowana musi być w takim igloo potrzeba ciepłoty bliźniego-ej… Pomijając te ekstrema geotermalne – wszystkie cywilizacje od zawsze mają z nagością problem. Weźmy choćby dzisiejszy Hollywood: liberalny w epatowaniu krwią, dynamitem, okrucieństwem; łaskawy dla zombich, wampirów i innych żałosnych gremlinów ludzkiej wyobraźni http://jesterforum.altervista.org/
nagości pozostaje w tyle nawet za źwiążkiem radzieczkiem. Nie mam o to żalu, bo większość dzisiejszych moovie-star(uszek) lepiej żeby się szczelnie okrywała kołdrami… Rita Hayworth zdejmująca rękawiczkę jest i tak nie do przebicia…
Wracając do tenisistek, to nie miałbym nic naprzeciw, gdyby (poza wyjątkami, które zmilczę) grały na korcie w stroju pierwszych greckich olimpijczyków. Niestety nie wiem jak rozwiązać problem (dla mnie w kobiecym tenisie uporczywy) chowania do majtek piłki na ewentualny drugi serwis… Kończę, bo się boję polemik z flanki antyseksistowskiej: że czemu tylko o Szarapowej; a politycy czemu nie mieliby wskoczyć do basenu z piłeczkami, czemu marszałek senatu nie mógłby z laską
Rzucanie rakietą na korcie i kwitowanie zarzutów o co najmniej chłodne pożegnanie zwycięskiej rywalk: słowami: „A co? Miałam zatańczyć?” można opisać cytatem powściągliwej uwagi Bohdana Tomaszewskiego: „Wimbledon tego nie lubi!”A ja jednak pociagne zmiane w konstytucji… Osobiscie uwazam, ze powinno sie jasno i klarownie okreslic, ze do Sejmu, Senatu i na wyzsze stanowiska publiczne wybierani moga byc ludzie jedynie z wyzszym wyksztalceniem i bez wyrokow sadowych w sprawach karnych.
Wiem, ze sam dyplom nie okresla umiejetnosci czlowieka ani nawet jego wiedzy (chyba kazdy z nas mial wykladowcow, ktorych nie dalo sie sluchac), ale i tak uwazam, ze ograniczylo by to w duzym stopniu dostep do wladzy wielu partaczom.
Walesa byl dobrym przykladem, ze ten postulat moze byc krytykowany przez wielu (Kaczynski, ze postulat moze nie miec sensu). Ale na cale szczescie Walesa juz byl… i nie musi byc drugi raz. Moim zdaniem i tak poki co najlepiej pelnil ten urzad w III RP. Natomiast dzisiaj panstwo potrzebuje specjalistow. Nie wyobrazam sobie, zeby zawod lekarza mogl wykonywac ktos bez dyplomu akademii medyczne, zawod prawnika ktos bez studiow prawniczyc, itd. itp. Dlaczego przy zawodzie parlamentarzysty nie ma okreslonego minimum wyksztalcenia? Naprawde przy jednym zapisie pozbylibysmy sie wielu problemow – ze wstydem na czele.
A co do sprawy „Bolka”. To jako mlody czlowiek (nadal przed 30.) mam to doslownie w nosie czy Walesa byl agentem przez ulamek zycia czy tez nim nie byl. Dla mnie i tak zawsze zostanie wielkim za to co zrobil. A bardzo mi przykro, ze obecny prezydent mojego kraju chwyta sie argumentacji, ktora nawet dla mnie wydaje sie dziecinna. Mieszkam zagranica i sprzedaje wiedze o moim kraju obcokrajowcom przy kazdej mozliwej sytuacji – i prosze mi wierzyc lub nie, ale wiekszosc z Brytyjczykow, Hiszpanow i Francozow, z ktorymi sie przyjaznie uwaza Walese za wielkiego czlowieka (poza tym potrafi wymowic jego nazwisko). Dlaczego nasz wlasny narod musi go mieszac z blotem i pozbawiac nas jednego z niewielu zyjacych, pozytywnych i rozpoznawalnych symboli naszej ojczyzny? Niech sie ktos w koncu obudzi w tym IPN’ie i Kancelarii Prezydenta, ze robiac sobie kariere na demolowaniu wartosci zwiazanych z Walesa
Ja wypisuję tu oceny mniej powściągliwe.
Agnieszka Radwańska jest tenisistką skuteczną.
Gra bez wdzięku. Ma sylwetkę i wymowę ciała pospolitą.
katolicka rodzina miałaby ulec zepsuciu, kiedy tylko w tym samym społeczeństwie pojawią się związki partnerskie?”
Problem w tym, że ta „kochająca się katolicka rodzina” to z reguły bujda na resorach. W takich rodzinach na próżno jest szukać prawdziwej miłości, a fakt, że dwoje ludzi jest ze sobą, wynika bardziej z faktu posiadania dziecka (tzw. „utwardzacza” związku rodzinnego). Gdy tego dziecka nie ma bardzo szybciutko „miłość” wypala się i heteoseksualność idzie w łeb. To właśnie poczucie fikcji „miłości” we własnych związkach skłania bigotów do utyskiwań na temat związków homoseksualnych, wiedzą bowiem, że związki te zaprzeczają ich wyobrażeniu miłości, którą karmią się z harlequinowskich romansideł lub prozy Mniszkówny. Boją się, że ta iluzja ich pseudomiłości pryśnie, jak bańka mydlana i wtedy nawet ich brodaty bóg z parafijnego kościółka nie będzie w stanie pomóc w odnalezieniu http://plastikowy.freehost.mobi/ sensu życia.
A co do eksperymentów w seksie. Nie widzę w tym nic złego, że ludzie urozmaicają swoje życie seksualne, również w kontekście homo- lub biseksualnych zabaw. Czy ktoś widzi w tym coś złego? Innych eksperymentów polski katolik również zabroni? Kiedyś wycięto w pień Templariuszy, którzy pobudzali swego Węża Kundalini, co spotkało się z ostrą reakcją Watykanu. Kto wie, może i u nas seks analny okaże się satanistyczną praktyką i, podobnie jak w jednym ze stanów USA, będzie srogo karany?

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi; Coś tam napomykasz, że o gustach się nie dyskutuje – dotyczy to też odczuć negatywnych – Ty możesz do woli zachwycać się rzeczoną sportsmenką, a mnie może się ona nie podobać.
Ale sam fakt, że ktoś http://plasticzek.keed.pl/ nie robi z tego kogoś ani trochę ładniejszego dla kogoś innego – każda potwora znajdzie swego amatora i dla niego będzie tą najpiękniejszą, ale tylko dla niego.
Jednemu podoba się Monika Bellucci – która też może się komuś nie podobać, ale nie może on powiedzieć o niej, że jest brzydka, o naszej sportsmence ktoś może tylko powiedzieć, że dla niego jest ładna. Obiektywnie jest raczej nieciekawa
czywiście, ż podziały solidaruchy, komuchy to już tylko nędzne dogorywanie tych, co się nie załapali na łupy z uwłaszczenia. Teraz, do kolejnych poważnych wstrząsów społecznych, co raczej nastąpi w większej skali niż jedno państwo, i z powodów bardziej „nowatorskich” niż obalanie zdychającej mamuśki- komuśki/ ogólnoludzka egzystencja/ – naszych uwłaszczonych czeka okres międzypokoleniowej koncentracji kapitału.Jeśli nie nastąpią jakieś niespodziewane nowinki w funkcjonowaniu społeczeństw, to czeka nas tylko nudne konsolidowanie się nowych struktur społecznych. Tak bywało jednak w „powolnych” wiekach poprzednich.Przyszłe, będą coraz szybsze w przemianach i będzie się można spodziewać niejednego ciekawego.
Tak więc zmiana konstytucji byłaby bardzo przydatna. Zresztą jeśli chodzi o wprowadzenie euro, mimo że jeszcze nie ma orzeczenia Trybunału, to można przyjąć, że konstytucja nie przewiduje takiego ograniczenia NBP. Czyli trzeba ją zmienić. Ale nie byłoby dobrze robić to w ostatniej chwili. Negocjacje przed przystąpieniem powinny być prowadzone w jasnej sytuacji prawnej, a nie z ryzykiem, że cała sprawa zakończy się klęską
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 
PostWysłany: Czw Lut 19, 2015 17:36 Odpowiedz z cytatem
jacko
troszkę obeznany
Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 20
TO, niczym pies gończy w puszczy blogowiska, natknąwszy się na hasło OFE, podejmuje trop. Mam nieodparte wrażenie, że lobbuje niczym niegdysiejsza uczestniczka tego blogu, w czasie histerii szczepionkowej przeciw jakiejś tam grypie, mającej nas zdziesiątkować.
Jeszcze starszy od niego (niestety już nie żyjący) Bismarck zdecydował, że emerytury będą wypłacana na zasadzie solidaryzmu społecznego, czyli pracujący (zanim dorośli, łożyli na nich rodzice) będą spłacać zadłużenie wobec pokolenia, które ich wychowało (kropka). System ten działał skutecznie do czasu, ponieważ dalsze “usprawnienia” socjalne sprawiły, że ludzie przestali zwyczajowo umierać w okolicach 70-tki. “Usprawnienia” niestety nie wymyślili ani liberałowie, ani ortodoksyjni wyznawcy wolnego rynku, zostały wprowadzone siłą nacisku “populistów”. Dzięki tym “populistom” kolega TO i podzielający jego poglądy mogą codziennie rano umyć się i przygotować posiłek z czystej (też dotowanej) wody, do pracy dojechać dotowanym metrem (lub czym innym, też dotowanym), w pracy spokojnie zająć się wykonaniem zadań bez obawy w zdrowie i życie, w porze obiadowej spożyć posiłek z produktów (też objętych dotacjami) nie szkodzących zdrowiu, itd aż do śmierci.
Wszystko to jednak jest nic, bo najważniejsze jest, ażeby emerytur nikt nie dotował, mają się naszymi pieniędzmi na zabezpieczenie starości zająć prywatne firmy finansowe (trzeba trafu, dzisiaj dotowane przez obywateli tam nie pracujących).
Powtarzam jeszcze raz, każdy ma prawo sobie urządzić finanse na starość jak zechce, ale państwo ma obowiązek (z naciskiem na to słowo) zadbać, ażby taki stary człowiek nie wylądował pod most, miał co jeść i w co się ubrać, a także miał dostęp do usług medycznych. Komu mało, już dzisiaj na rynku działają “czarodzieje”, którzy pomnożą wkłady na dodatkowe dochody emeryta, więc po co ten raban o OFE?Zgadzamy się wszyscy, że konstruktywna opozycja, (przykład z dzisiejszego wieczoru u T. Lisa, Marek Siwiec) sprzyja demokracji. Różne układy tworzyliśmy rok temu, jednak wybory pokazały nowy rozkład głosów i wypada zweryfikować nieświeże sądy.
Okrągły stół poparł A. Kwaśniewski, takie nasze leniwe ?dobro narodowe? i mówił o Palikocie, że ten ma klub większy od SLD, zatem większą siłę negocjacyjną. (to ostatnie dodałem od siebie).
Ruchowi Palikota życzę wsparcia kadrowego Ordynackiej. Ruch musi mieć więcej niż 5 wygadanych osób, inaczej zgaśnie w tej tabloidowej rzeczywistości. Klientów, którzy potrzebują kredytu - dodatkowej gotówki.Proces przyznawania mikropożyczki jest błyskawiczny i możesz od razu sprawdzić wynik decyzji na ekranie swojego komputera. Pieniądze z pożyczki chwilówki są przekazane bezpośrednio na Twoje konto przez internet w ciągu godziny po tym, jak Twoja tożsamość zostanie potwierdzona.

Składanie wniosku o kredyt-chwilówkę nie zabiera dużo czasu. Żeby ubiegać się o pożyczkę gotówkową, kliknij na odpowiednią ikonę i zacznij wypełniać wniosek o udzielenie chwilówki gotówkowej online.

Jeśli ubiegasz się po raz pierwszy o pożyczkę z , musisz przekazać 1 grosz na nasze konto, po to byśmy mogli potwierdzić dane osoby, do której należy konto. Następnie, przelewamy pożyczkę na uprzednio zweryfikowane konto i wysyłamy umowę pożyczkową na Twój domowy adres. Po podpisaniu warunków, odeślij dokumenty z powrotem do nas w kopercie kredyt bez bik , którą dostarczamy wraz z umową. Opłata za znaczek na kopercie została uprzednio przez nas uiszczona.
Klientów, którzy potrzebują kredytu - dodatkowej gotówki.Proces przyznawania mikropożyczki jest błyskawiczny i możesz od razu sprawdzić wynik decyzji na ekranie swojego komputera. Pieniądze z pożyczki chwilówki są przekazane bezpośrednio na Twoje konto przez internet w ciągu godziny po tym, jak Twoja tożsamość zostanie potwierdzona.

Składanie wniosku o kredyt-chwilówkę nie zabiera dużo czasu. Żeby ubiegać się o pożyczkę gotówkową, kliknij na odpowiednią ikonę i zacznij wypełniać wniosek o udzielenie chwilówki gotówkowej online.

Jeśli ubiegasz się po raz pierwszy o pożyczkę z , musisz przekazać 1 grosz na nasze konto, po to byśmy mogli potwierdzić dane osoby, do której należy konto. Następnie, przelewamy pożyczkę na uprzednio zweryfikowane konto i wysyłamy umowę pożyczkową na Twój domowy adres. Po podpisaniu warunków, odeślij dokumenty z powrotem do nas w kopercie kredyt bez bik , którą dostarczamy wraz z umową. Opłata za znaczek na kopercie została uprzednio przez nas uiszczona.

W dzisiejszych czasach, mikropożyczki to sposób na zapewnienie sobie dodatkowej gotówki na niespodziewane wydatki. Świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, że Klientom czasem zdarza się przekroczyć miesięczny budżet, natomiast rachunki muszą być opłacone na czas. jest po to, żeby Ci pomóc!
Proponujemy termin spłaty pożyczki w ciągu 15 lub 30 dni. Jednorazowo, można ubiegać się o chwilówki online w wysokości od 200 – 3000 zł. Cała kwota znajdzie się na Twoim koncie bankowym już w ciągu godziny od złożenia wniosku od pon – pt w godzinach 8 – 18.
Setki ludzi w Polsce skorzystało już z mikropożyczek. jest jedną z najbardziej profesjonalnych i godnych zaufania firm, które udzielają chwilówek gotówkowych. Wielu z naszych Klientów bierze szybkie pożyczki, żeby opłacić niespodziewane rachunki chwilówek, zapłacić za naprawę sprzętu, który nagle się zepsuł, czy zrobić szybki remont mieszkania. Nikt nie jest w stanie przewidzieć wszystkich chwilówka na teraz nieoczekiwanych wydatków, które być może, będzie musiał pokryć danego miesiąca.
W dzisiejszych czasach, mikropożyczki to sposób na zapewnienie sobie dodatkowej gotówki na niespodziewane wydatki. Świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, że Klientom czasem zdarza się przekroczyć miesięczny budżet, natomiast rachunki muszą być opłacone na czas. jest po to, żeby Ci pomóc!
Proponujemy termin spłaty pożyczki w ciągu 15 lub 30 dni. Jednorazowo, można ubiegać się o chwilówki online w wysokości od 200 – 3000 zł. Cała kwota znajdzie się na Twoim koncie bankowym już w ciągu godziny od złożenia wniosku od pon – pt w godzinach 8 – 18.
Setki ludzi w Polsce skorzystało już z mikropożyczek. jest jedną z najbardziej profesjonalnych i godnych zaufania firm, które udzielają chwilówek gotówkowych. Wielu z naszych Klientów bierze szybkie pożyczki, żeby opłacić niespodziewane rachunki chwilówek, zapłacić za naprawę sprzętu, który nagle się zepsuł, czy zrobić szybki remont mieszkania. Nikt nie jest w stanie przewidzieć wszystkich chwilówka na teraz nieoczekiwanych wydatków, które być może, będzie musiał pokryć danego miesiąca.
Za tydzień będziemy więcej wiedzieć o UE, a także, co w SLD piszczy.
S&P +1%, reszta indeksów też na zielono.
Ortodoksi uwalniający świat przed narkotykami (trzeci przemysł na świecie jeśli chodzi od dochody)kilkadziesiąt lat temu wydali wojnę tym używkom i jak dotąd przegrali wszystkie bitwy. Plonem tych bitew są setki tysięcy zabitych ludzi, dziesiątki milionów więźniów za skręta, dziesiątki miliardów dolarów wydanych na bezsensowne akcje przeciw używkom. Jaki wyciągają z tego wniosek uwalniacze i podzielający ten pogląd? Nie wyciągają wniosków, nie chcą się wystawić na kpiny (największa boleść mędrców), wolą dalej przegrywać kolejne bitwy.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 
Wysłany: Czw Lut 19, 2015 17:36
Reklama
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum O Maluch Sim 2  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Themes Database